četrtek, 26. maja, imamo kulturni dan (5 šolskih ur) – zaključek bralne značke.

Naš gost v telovadnici bo Boštjan Gorenc – PIŽAMA. Učenci pridejo v šolo 8.25. Predstava se začne ob 8.30 in traja do 9.15. Nato učenci pojedo malico in se razdelijo po skupinah.

1. razred: Ko pojedo malico se peš odpravijo do NOB Maribor. Ob 11.00 do 12.30 imajo delavnice, razpredeljeni na dve skupini, nato se vrnejo proti šoli. Celotno vodenje je organizirano.
  2. razred: Ko pojedo malico se peš odpravijo proti mestu, kjer imajo voden ogled mesta Maribor. Okoli 12.30 se vrnejo proti šoli.
  3. razred: Ko pojedo malico se razdelijo na dve skupini.
  • se takoj odpravi do pokopališča Pobrežje, kjer imajo ob 10.00-11.30 voden ogled. Nato se vrnejo v šolo in v računalniški učilnici delajo na temo Slovenska kulturna dediščina.
  • a se odpravi v računalniško učilnico kjer delajo na temo Slovenska kulturna dediščina, nato se odpravijo proti pokopališču, kjer imajo ob 11.30-13.00 voden ogled.

Celotno vodenje je organizirano, učenci s seboj potrebujejo telefone. Navodila za delo v računalniški učilnici dobijo spremljevalci po mailu.

1. razred: Po bralni znački imajo z učiteljico Jožico Lešnik Švajger priprave na valeto.

Kulturni dan se zaključi ob 13.00.

Vodje kulturnega dne za 6.,7.,8. in 9. razred

Lili Kolarić, Barbara Vorih, Jožica L. Švajger