Izjava o dostopnosti

Osnovna šola Toneta Čufarja Maribor se zavezuje omogočati dostopnost za spletno stran cufar.si v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (Uradni list RS, št. 30/18, 95/21 – ZInfV-A, 189/21 – ZDU-1M in 18/23 – ZDU-1O) in Direktivo EU 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na celotno spletno stran. Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:

• prilagajanje barvnega kontrasta,
  • prilagajanje velikosti pisave,
  • omogočanje berljive pisave,
  • vklop podčrtovanja spletnih povezav,
  • možnost premikanja po vsebini spletne strani s tipko “Tab”

Na spletni strani je dodana funkcionalnost z vtičnikom SOGO, ki se nahaja v levem zgornjem kotu spletne strani in ga lahko uporabljajo osebe z različnimi oblikami oviranosti.

Stopnja skladnosti

Spletišče je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Priprava izjave o dostopnosti

Ta izjava je bila pripravljena 17. 4. 2023 na podlagi samoocene.

Povratne in kontaktne informacije

Vsa vprašanja ali komentarje povezane s spletno dostopnostjo nam pošljite:

• s klasično pošto na naslov:

Osnovna šola Toneta Čufarja
Zrkovska cesta
2000 Maribor

Odgovorili vam bomo v osmih dneh od prejema obvestila oziroma prošnje. Če v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan, skupaj z razlogi za zakasnitev odgovora.

Izvršilni postopek

Nadzor nad izvajanjem Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij javnega sektorja izvaja:

MINISTRSTVO ZA DIGITALNO PREOBRAZBO
Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo
Davčna ulica 1
Elektronski naslov: gp.irsid@gov.si
Spletna stran: https://www.gov.si/drzavni-organi/organi-v-sestavi/inspektorat-za-javni-sektor/

Nedostopna vsebina na spletnem mestu

Dostopnost spletnega mesta nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Primeri takih vsebin so:

• skenirani dokumenti v obliki zapisa PDF,
  • programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
  • različne kompleksne preglednice s podatki,
  • slikovni material ni (v celoti) opremljen z alternativnim besedilom.

Zadnja sprememba: 17. 4. 2023