torek, 28. 5. 2024, bomo za učence 1. VIO izvedli 4. kulturni dan: Zaključek bralne značke in filmska vzgoja.

Najprej bo učence 1. VIO v prostorih naše šole obiskala pisateljica, ilustratorka in pravljičarka, ga. Alenka Spacal, ki bo učence popeljala v svet pravljic in ilustracij.

Po malici sledi ogled filma »Dnevnik Pauline P.« v Mariboxu, kamor se bomo z učenci odpravili peš. V ta namen prosim, da bodo učenci primerno obuti in oblečeni (v primeru dežja naj imajo s seboj dežnike, v primeru močnega sonca pa pokrivala).

Skupna predvidena cena za dan dejavnosti (obisk pisateljice, kino vstopnica + kokice) znaša 8 EUR, točen znesek pa je odvisen od števila prisotnih učencev in bo obračunan na položnici.

Dan dejavnosti traja 5 šolskih ur, sicer pa pridejo učenci v šolo kot običajno, saj bodo vse jutranje in popoldanske dejavnosti razširjenega programa potekale po ustaljenem urniku.

Vodja kulturnega dne za 1. VIO: Mojca Mandl, prof.