V četrtek, 29. 9. 2022, se bodo učenci četrtih in petih razredov naše šole udeležili STOP TRIK FESTIVALA, ki ga nevladna organizacija Pekarna Magdalenske mreže že šesto leto organizira v Mariboru in znotraj katerega pripravlja tudi kvaliteten program za najmlajše občinstvo. Namen STOP TRIK FESTIVALA je približati medij animiranega filma tudi najmlajšim.

Po programu si bodo ogledali novost letošnjega festivala – otroški tekmovalni program, ki bo prikazal izbor najboljših animiranih filmov. Tekom vsake projekcije bodo otroci preko glasovanja izbrali najboljši film. Med projekcijami bo tudi voden pogovor.

Učenci četrtih razredov pridejo v šolo po urniku. Okoli desete ure se bodo peš odpravili v Lutkovno gledališče Maribor. Po ogledu se vrnejo peš v šolo. Vse dejavnosti v razširjenem programu potekajo po urniku nespremenjeno. Ogled animiranih filmov bo potekal v Mali dvorani Lutkovnega gledališča Maribor. Dogodek je brezplačen in traja uro in pol.

Vodja projekta:

Tomaž Podbevšek