• V četrek, 30. maja, imamo kulturni dan (4 šolske ure). V programu je filmska vzgoja. V Mariboxu si bomo ogledali risanko Čudežni park. Vstopnina znaša 3,5 EUR. Zraven otroci dobijo še male kokice. V šolo pridemo kot običajno. Ob 8.30 imamo malico, nato gremo peš v Maribox in se peš tudi vračamo nazaj na kosilo. Vse popoldanske in jutranje aktivnosti so po urniku.

V kino se odpravimo peš v vsakem vremenu, zato ne pozabite na DEŽNIKE!

• V petek, 31. maja, se kulturni dan nadaljuje s 1. šolsko uro – kot zaključek Bralne značke. V ta namen gostimo dr. Igorja Saksido in raperja Roka Trkaja, ki bosta otrokom skozi rapersko umetnost predstavila klasično poezijo. Cena tega dela znaša 2,5 EUR.

Denar se ne pobira, temveč bo skupna vsota 6 EUR dodana na položnico za dneve dejavnosti.

Vodja kulturnega dneva za 1. VIO, Lucija Celcer, prof.