V letošnjem šolskem letu smo v okviru prednostne naloge Razvijanje vrednot  ̶  Bonton v šoli razmišljali, ustvarjali, se pogovarjali o tem, kaj je prav in kaj ne, kaj nas bogati, kaj nam pomaga, da smo drug drugemu v pomoč. Tako smo v mesecu marcu iskali lepo misel o bontonu.  Veseli smo, da ste se odzvali in nam v zato namenjeno škatlo napisali svoje misli. Misli smo skrbno pregledali. Za svoja besedila prejmejo nagrado:

• Sara Čavec, 4. razred
  • Hana Šenekar, 4. razred
  • Nadija Avdula, 4. razred

Vsem učencem, ki ste sodelovali s svojimi besedili, se zahvaljujemo.  Nagrajencem iskreno čestitamo.

Po mnenju učiteljev in učencev šolske skupnosti so najlepše naslednje misli:

Ni pomembno, kaj rečejo drugi. Vse, kar je pomembno, je to, kar misliš ti. Ne poslušaj jih, ampak poslušaj svoje srce.

Sara Čavec, 4. razred

Gledaš v nebo in pišeš lepo misel. Ne gre ti in obupaš. Spomni se, da ne smeš nikoli obupati. Piši s srcem, tako kot veš in znaš. Ne glede na to, kar drugi rečejo. Ti si prvak po svoje. Naredi vse za to, da boš prišel na svoj pričakovani rezultat. Če se ti izpolnijo tvoje sanje, nadaljuj s tem, kar te veseli. Če se ti zdi kaj nemogoče, nadaljuj, ampak ne bodi užaljen. Še enkrat pojdi s vso močjo naprej.

Hana Šenekar, 4. razred

Upaj živeti svoje sanje. Smeh je glasba za srce. Pluj mimo in glej s srcem. Zbudi se z ljubeznijo. Ljubim življenje. Dobro jutro ljubezen.

Nadija Avdula, 4. razred

Obnašaj se lepo in lepo si ti bo vračalo.

Neznan avtor

in še nekaj nenagrajenih misli

Ko zažari ljubezen, se razsvetli srce in kot v sanjah rajaš in se zavrtiš okoli sveta.

Anastazija Kosi, 4. razred

Ne poslušaj drugih, ampak sebe. Ljubezen je najlepša. Življenje je na prvem mestu.

Lana T. K., 4. razred

Najlepše je življenje in tudi ljubezen.

Alina Poš, 4. razred

Ne rišimo po šahovskih figurah.

Aljaž Senekovič, 6. razred

Skozi temne sence in oblake pojdem kot bi bilo sončno.

Neznan avtor

Lepe besede, lepo mesto najdejo.

Neznan avtor

Lepo je dobiti, še lepše deliti!

Imej lep dan!

Neznan avtor

Na stvari moraš vedno gledat pozitivno.

Bodi to, kar si!

Neznan avtor

po dežju vendo pride sonce!

Neznan avtor

Dan je lepši, če se nasmeješ!

Neznan avtor

Zaupaj vedno v sebe, bodi prijazen. Lepe besede si zapiši v svoje srce.

Neznan avtor

Želimo si, da bi raznoliko bogastvo dobrih in lepih misli, ki ste jih zapisali, znali skupaj živeti vsak dan.

Vodja delovne skupine Bonton v šoli,  Valerija Domajnko