V mesecu aprilu se je na naši šoli odvijalo pestro dogajanje. Med drugim smo od 24. do 26. aprila gostili tri učiteljice in ravnateljico OŠ Schönau iz Gradca v Avstriji. V času obiska so strokovne delavke spoznavale, kako in na kak način poteka pouk na Čufarju. Seznanile so se z različnimi načini in oblikami poučevanja ter življenjem in delom na naši šoli. V četrtek, 25. aprila 2019, se jim je pridružil še gospod Karl Baeck, ki je z učenci tretjih razredov izvedel delavnice na temo E-Book Creator. Učenci so bili na delavnicah zelo ustvarjalni in nastale so čudovite e- knjige prijateljstva, sestavljene iz fotografij, ki so jih posneli skupaj z učenci tretjih razredov OŠ Schonau Graz. Učiteljice so vse tri dni bile pri pouku z našimi tretješolci. En dan so prevzele vlogo slovenske učiteljice. To je bil poseben dan in nepozabna dogodivščina, saj so pouk izvedle v nemškem jeziku. Učenci so se  dobro odrezali, učiteljice so bile zadovoljne, vsi skupaj pa smo zagotovo bogatejši za marsikatero izkušnjo. Prav je tako, saj nam nove izkušnje kažejo pot naprej in nas vodijo k novim izzivom.

Sara Menard, prof.